شما چه تیپ شخصیتی دارید؟ هر چه که هستید در انتخاب هایتان خودش را نشان می دهد. گاهی این انتخاب، برای خرید یک قاب گوشی یا طرح قاب موبایل است، همان موبایلی که دستتان است و قرار است زبان نهفته ذهن شما باشد.

بسیاری از افراد با توجه به ویژگی های شخصیتی و تیپ شخصیتی که دارند قاب گوشی یا طرح قاب موبایل خودشان را انتخاب می کنند.
طرح قاب موبایل شما یا حتی قاب گوشی شما به نوعی به تیپ شخصیتی یا تیپ های مختلف شخصیتی که روانشناسان قایل به وجود آن هستند اشاره دارد.
برخی دوست دارند طرح قاب موبایلشان عکس حیوانات باشد و برخی دیگر به طرح های فانتزی یا نظریه های علمی علاقه‌مندند. هر کدام از قاب هایی که در بازار موجود است خریدار خاص خودش را دارد. خریدارانی که براساس تیپ شخصیتی و ایناگرام خودشان قرار است نسبت به خرید قاب گوشی یا کاور گوشی اقدام کند که نسبت به آن از خودشان گرایش نشان داده اند.

انیاگرام چیست ؟
تاریخچه شخصیت شناسی و خود شناسی انیاگرام

نقل است که علم روان شناسی انیاگرام در کتاب مثنوی مولانا به راز نیز بدان پرداخته شده است. در این خصوص حتی عنوان می شود این علم به اشارات حدود ۷۰۰-۸۰۰ سال پیش توسط عارف و شاعر ایران زمین، حضرت مولانا جلال الدین بلخی (مولوی) در کتاب ارزشمند «مثنوی معنوی» معرفی شده است اما در دسترس همگان قرار نداشته تا حدود صد سال گذشته که در سال 1920 دانشمندی گرجستانی با نام جرج ایوانویچ گر جی اف به عرفان شرقی علاقمند می شود و سفری به ایران می کند.
او در سفر خود به ایران از مطالعات مثنوی و معنوی مولانا استفاده کرده و با این علم(انیاگرام یا علم نـُه گانه تیپ شخصیتی افراد ) آشنا میشود و سپس برای تکمیل تحقیقاتش به افغانستان سفر می کند و به مدت 5 سال نیز به تکمیل این علم می پردازد.
باید خاطرنشان کرد که Enneagram را در زبان فارسی به شکلهای اناگرام –انیاگرام و ایناگرام نیز می‌نویسند.
این بخش از علم روانشناسی شامل نُه‌ تیپ شخصیتی است.در این نُه تیپ شخصیتی معرفی شده برخی از ارزش‌های شخصیتی و تمایلات و نقاط قوت و ضعف آنان نشان داده میشود.

همه چیز درباره انیاگرام
مولانا از انیاگرام به عنوان سفری‌ یاد می کند که از طریق شناخت آن قرار است ما با تیپ‌ شخصتی مختلف آشنا بشویم و باز به تعبیری دیگری از او پی به جانی ببریم که این شخصیت ما، پیراهنی‌ست بر تنِ او.

تست شخصیت انیاگرام – تیپ شخصیتی شما چیست؟
گرجی اف این دانشمند گرجستانی در این تحقق خود انسانها را به نُه تیپ شخصیتی تقسیم می کند که هر تیپ دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود است. در این مقاله به اختصار نُه تیپ شخصیتی به صورت خیلی مختصر ارائه خواهد شد .

تست انیاگرام :
۱- انیاگرام تیپ شخصیتی اصلاح‌گرا
افراد متعلق به این تیپ شخصیتی یک ایده آلیست به تمام معنا هستند که از انجام کارها براحتی راضی نمی‌شوند. این تیپ شخصیتی معمولا به دلیل برخورداری از پدر و مادر یا والدین بسیار سخت گیر روحیه کمال گرایی بالایی دارند.
این تیپ شخصیتی رویدادها را سفید و سیاه می‌بینند و البته تنها تیپ شخصیتی سازگار با او تیپ شخصیتی فردگرا است که به او کمک می کند از بن بست فرار کند.این تیپ شخصیتی علاقه مند است که کارها به‌درستی و طبق نظم خاصی تمام شود. این تیپ شخصیتی معمولا بسیار صادق حتی عادل و کارآمد توصیف می شوند.
۲- انیاگرام تیپ شخصیتی یاری‌گر
این تیپ شخصیتی نیازمند آن است که دیگران به او نیاز داشته باشند. فرد متعلق به این تیپ شخصیتی دوست دارد موردقبول و مورد توجه دیگران باشد. به عبارتی کسی از او نرنجد و برای همین هدف نیز چه بسا از خودش شخصیت متفاوتی نشان ‌دهد. او همیشه تاریخ تولد دوستانش را به یاد دارد و اگر دوستی نیازمند کمک باشد حتما به کمکش خواهد رفت. این تیپ شخصیتی معمولاً مهر و محبت را می‌جوید و به دیگران نیز ابراز مهر و محبت می‌کند.او به‌طور واقعی مهربان و دلسوز است که همین به او اجازه می‌دهد که بدون هیچ‌گونه انتظار و چشم‌داشتی به خود و دیگران خدمت کند.
از نظر شما چنین تیپ شخصیتی از چه طرح قاب موبایلی برای خودش استفاده می کند؟ در سایت کادو طرح به برخی از این طرح موبایل یا کاور گوشی اشاره شده است که برای تیپ های شخصیتی مختلف می تواند کارایی داشته باشد.
۳- انیاگرام تیپ شخصیتی موفقیت‌گرا
تیپ شخصیتی افراد موفقیت گرا، اصولا سخت کار می کنند و جویای نام و مقام هستند. او بیشتر برون گرا است . از نقاط قوت این تیپ شخصیتی معمولا به مدیر و بازاریاب بودن و البته پر انرژی و قاطع بودنشان اشاره کرد و از نقاط منفی این تیپ شخصیتی میتوان به خود بزرگ بین بودن و بی احساس بودن و بیشتر با سیاست و حسابگر بودن و البته متظاهر بودنشان اشاره کرد. این تیپ شخصیتی موفقیت و پیشرفت را هدف زندگی قرار داده است. او رقابت را دوست دارد و بیشتر سعی می کند معایبش را بپوشاند. این تیپ شخصیتی سعی می کند فردی مؤثر باشد و البته تأثیر با ارزشی روی جامعه داشته باشد.
از نظر شما چنین تیپ شخصیتی چه کاور گوشی را برای خودش انتخاب می کند.در سایت کادو طرح به برخی از این طرح موبایل و کاور گوشی اشاره شده است .
۴- انیاگرام تیپ شخصیتی فردگرا
تیپ شخصیتی افراد فردگرا،منحصر به فرد بودن و متفاوت بودن را دوست دارد.آنها شخصیت هایی بسیار حساس و زود رنج هستند. تیپ شخصیتی سازگار با او تیپ شخصیتی اصلاح گر است که کمک می کند او به هدفش یعنی خاص بودن برسد.این افراد معمولا هنرمندان خوبی هستند آنان درون‌گرا، حساس، خیال‌پردازهستند. این تیپ شخصیتی بسیار مبادی‌آداب و خوش‌سلیقه است.از نقاط قوت این تیپ شخصیتی میتوان به مبادی آداب بودن و وطن دوست بودن و پر بار و پر محتوا سخن گفتن اشاره کرد. و از نقاط منفی انان می توان به خود شیفته بودن و غم انگیز بودن و نمایشگر و خودنما بودن و البته بی حوصله بودنشان اشاره کرد.
افراد این دسته و این تیپ شخصیتی در کاهش دردهای دیگران بسیار توانا و تأثیرگذار هستند.
به نظر شما چنین شخصیتی از چه طرحی برای قاب گوشی خودش استفاده می کند؟

انیاگرام تیپ شخصیتی مختلف
باید خاطر نشان کنم که این علم نیز درصدد آن است تا به ما بگوید « ما کامل نیستیم» اما با داشتن این دانش شخصیت شناسی که به انیاگرام نیز شهرت دارد شما می‌توانید در 9 تیپ شخصیتی نه تنها به شخصیت خود و نقاط قوت و ضعف خود پی ببرید بلکه با راه های پرهیز از اشتباهات خود نیز آشنا شوید.

۵- انیاگرام تیپ شخصیتی جست‌وجوگر
تیپ شخصیتی جست و جو گر معمولا منزوی است و تنهایی را ترجیح می دهد. او از بودن در جمع لذت نمی‌برد. قادر به بیان احساسش نیست و کمتر ازدواج می کند. از نقاط مثبت این تیپ شخصیتی می توان به فلسفه گرا بودن و تجزیه و تحلیل گر بودن و آگاه بودنشان اشاره کرد. و از نقاط منفی آنان می توان به منزوی و کم عاطفه بودن و ناتوان در برقراری ارتباط اشاره کرد. این تیپ شخصیتی بسیار مطلع، باتدبیر وآگاه است. گفته می شود این تیپ شخصیتی معمولا افرادی دانشمند هستند که دانش و خرد خود را در خدمت بشریت می‌گذارند.
با این تعریف این تیپ شخصیتی چه طرح قاب گوشی خواهد داشت؟.و به نظر شما طرح اختصاصی قاب گوشی او چگونه خواهد بود؟.
۶- انیاگرام تیپ شخصیتی وفادار
فرد متعلق به تیپ شخصیتی وفادار به همه چیز مشکوک است. او محتاط است و نگران خیانت سایرین است. از نقاط قوت این تیپ شخصیتی می توان به قابل اعتماد بودن و البته معنوی و با ثبات بودن در کنار با احساس بودنشان اشاره کرد و از نقاط منفی این تیپ شخصیتی میتوان به شکاک بودن ، ملاحظه کاری شدید و متعصب و سخت گیر بودنشان اشاره کرد. گفته میشوداین قبیل تیپ شخصیتی محافظه‌کارانه به مسائل می‌نگرند. تیپ شخصیتی وفادار دوست یاب و باگذشتی دارند اما تصمیم محکم و راسخی ندارند. چنین شخصیت هایی معمولا مدعی حق و وفادار هستند. این تیپ شخصیتی در موفقیت‌های مردمی و اجتماعی شراکت خوبی دارند و صرفا به دنبال موفقیت های فردی نیستند.
با این تعاریف چنین ویژگی شخصیتی از چه طرح قاب موبایل استفاده می کند و او را با چه کاور گوشی می توان دید ؟
درسایت کادو طرح به برخی از این کاور گوشی مناسب این تیپ شخصیتی نیز اشاره شده است.
۷- انیاگرام شخصیتی تیپ ماجراجو
تیپ شخصیتی ماجراجو معمولا علاقمند به شور و شوق و هیجان است.این تیپ شخصیتی بیشتر تابع فلسفه اپیکور است . او معتقد است که دنیایی چیزی جز برای عشق و لذت نیست.این تیپ شخصیتی برای آنکه همه افراد را کنار هم داشته باشد گاهی حتی می‌تواند متظاهر نیز بشود. او فردی خوش‌رو است و اصلاً سخت‌گیر نیست. این تیپ شخصیتی معمولا انرژی و تحرک زیادی دارد. و البته عنوان می شود که در انیاگرام این افراد رهبر شدن و رهبر خوب شدن نیز دیده میشود. آنان اغلب پیشرو و انعطاف‌پذیر هستندکه تفاوت‌ها را می پذیرند.
با این تعاریف به نظر شما تیپ شخصیتی ماجراجو از چه طرح اختصاصی برای موبایل یا کاور گوشی استفاده میکند؟ به نظر شما چنین تیپ شخصیتی از چه طرح قاب موبایل استقبال می کند یا قاب گوشی او چه شکلی است ؟
۸- انیاگرام تیپ شخصیتی چالش‌گر
فرد متعلق به این تیپ شخصیتی صاحب دو صفت شجاعت و صداقت است.البته باید اضافه کرد که این تیپ شخصیتی معمولا قدرت طلب است و دوست دارد همیشه دستور بدهد. تمایل به دیکتاتور بودن دارد. انیاگرام این افراد می‌گوید آنان کنترل امور را به دست می‌گیرند، و هرگز عصبانیت و مخالفت خود را مخفی نمی‌کند، متکی‌به‌خود هستند و با پشتکار اقدام می کنند.
حتی گفته می‌شود تیپ شخصیتی چالش گر اهل مجادله و بحث‌وجدل است. او حتی می‌تواند زورگو باشد.برای همین دیکتاتور نیز خطاب میشوند. هر چند نقل می کنند که چنین افرادی حس حمایتی بالایی هم دارند اما مشروط بر آنکه همه مطیع اوامر او باشند. حس انتقام بالایی دارد. از سویی دیگر چنین تیپ شخصیتی رهبر موفقی است.
با این تعاریف از نظر شما تیپ شخصیت چالش گر از چه قاب گوشی استقبال می کند و طرح گارد گوشی یا چه بسا طرح گارد موبایل او چگونه است؟
۹- انیاگرام تیپ شخصیتی مسالمت‌جو
گفته می‌شود این تیپ شخصیتی بسیار اهل سازش و میانجی گری است .او درگیر نمی‌شود و چه بسا این تمایل او به سازش تا درگیری ناشی از ترس او باشد. گفته می شود این تیپ شخصیتی خواسته‌های خود را به‌راحتی به خاطر دیگران کنار می‌گذارد. او فداکار واقعی است . معمولاً علاقه‌مند است که آرامش به هر قیمتی حفظ شود. این تیپ شخصیتی مشاور و میانجی گر است. او صلح و صفا را با مهارت و متانت گسترش می‌دهد.
به نظر شما یک تیپ شخصیتی مسالمت جو و کاملا فداکار از چه طرح قاب گوشی برای خودش استفاده می کند؟ آیا طرح قاب موبایل یک تیپ شخصیتی فداکار نیز مشابه فرد ماجراجو خواهد بود؟

تیپ شناسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 6 =