قوانین فروشگاه

مهم‌ترین دلیل ایجاد این قوانین، ایجاد فضای امنیت و ارامش برای کاربران است. قوانین نظم به ارمغان می‌آورند و نظم به‌همراه خود، اعتماد و آرامش ایجاد می‌کند.

لذا اگرکادوطرح فروشگاهی باشد که به‌دنبال ایجاد حس امنیت و آرامش برای کاربر خود باشد بدون تردید وظیفه دارد قوانینی برای حفظ حقوق مشتریان و خود وضع کند. رعایت این قوانین کمک می‌کند تا شما با اطلاع از این قوانین پس‌از خرید احساس رضایت کرده و اصطکاک کمتری بین کادوطرح و کاربران نازنین ایجاد شود.

لطفاً قبل از ثبت سفارش، مطالب زیر را به‌طور کامل مطالعه فرمایید:

rules

با توجه به اینکه تمامی سفارشات کادوطرح به درخواست شما آماده می‌شوند، به هیچ عنوان امکان مرجوعی وجود ندارد.

لطفا! خونسرد باشید! یک مثال ساده لزوم این قانون را کاملاً روشن می‌سازد:

شما وارد یک مزون لباس می‌شوید، پارچه مورد علاقه و طرح مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید و از خیاط میخواهید تا آن لباس را کاملاً مطابق با سایز و سلیقه شما آماده کند. پس‌از تحویل لباس متوجه می‌شوید اندازه سایز خود را اشتباه گفته‌اید و اکنون لباس اندازه شما نیست، متاسفانه امکان مرجوعی لباس وجود ندارد. چون آن لباس صرفاً برای شما دوخته شده و امکان اینکه شخص دیگری صرفاً هم سایز و سلیقه شما، بخواهد آن لباس را سفارش دهد، وجود ندارد.

پس لطفاً در هنگام سفارش مدل گوشی خود را دقیق انتخاب کنید.

  • پیش‌از ثبت سفارش، از انتخاب طرح مورد علاقه خود اطمینان کامل حاصل کنید.
  • رنگ گوشی خود را به‌درستی مشخص کنید.
  • اگر لازم است مطلبی را گوشزد کنید، حتماً در قسمت توضیحات آن را قید نمایید.

اگر از انتخاب طرح مورد نظر خود پشیمان شوید، مدل گوشی خود را اشتباه وارد کنید یا رنگ گوشی خود را درست مشخص نکنید، کادوطرح هیچ مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

امیدواریم هرگز هیچ یک از موارد فوق برای شما پیش نیاید؛ تمام تلاش تیم کادوطرح برای شما، ایجاد تجربه و حس خوب  از یک خرید دلچسب است.

سوالات متداول

اکنون به پاسخ پرتکرارترین سوالاتی که در هنگام ثبت سفارش، مطرح می‌شود، می‌پردازیم:

  • رنگ گوشی چه اهمیتی دارد و چرا سوال می‌شود؟

دلیل این پرسش آن است که بعضی از طرح‌ها دارای قسمت‌های تیره و روشن هستند، یا تمام طرح سفید و یا تمام طرح سیاه است، اگر رنگ گوشی شما تیره باشد باید رنگ روشن و اگر رنگ گوشی شما روشن باشد، رنگ تیره پیاده‌سازی شود تا طرح انتخابی شما بر روی گوشی شما جلوه بصری خوبی داشته باشد.

سوالات متداول از کادوطرح
  • در صورت اشتباه در ارسال قاب توسط تیم کادوطرح، چه باید کرد؟

اگر کادوطرح به هر دلیل طرحی متفاوت با انتخاب شما یا مدل گوشی متفاوت از مدل انتخابی شما ارسال کند، وظیفه دارد مجدداً یک سفارش دیگر برای شما ارسال کند و شما به هیچ عنوان وظیفه ندارید محصولی که برای شما اشتباه ارسال شده بود را مرجوع کنید. حقوق کاربر، برای تیم کادوطرح بسیار ارزشمند است.

  • زمان ارسال سفارشات به چه صورت است؟

از لحظه‌ای که سفارش شما ثبت شود تا زمانی که بسته به درب منزل شما برسد، کادوطرح تمام تلاش خود را خواهد کرد تا سفارش شما صحیح و سالم و در کمترین زمان ممکن به دست شما برسد .

اما اگر به هر دلیلی بسته شما مرجوع شود، هیچ گونه مسئولیتی متوجه کادوطرح نخواهد بود و برای ارسال مجدد بسته برگشت خورده، لازم است مجدد هزینه ارسال واریز شود .

اگر بسته به دست شما رسید و در لحظه ی باز کردن بسته، هرگونه آسیبی در کالای دریافتی شما وجود داشت، لازم است عکس پاکت و کالای دریافتی را به دایرکت اینستاگرام فرستاده و ظرف همان روز موضوع را پیگیری کنید و آرامش خود را حفظ نمایید. همکاران ما در کوتاه‌ترین زمان پیگیری مسئله را به عهده داشته و در صورت نیاز، ارسال مجدد کالا انجام خواهد شد.

 در پایان، تفاوتی ندارد تیم کادوطرح یا کاربر، کدام‌یک دچار خطا شده باشیم، فراموش نکنیم حفظ شان و منزلت ما و رفتار شایسته مهم‌ترین مساله است. حفظ شان هرکدام از طرفین در مکالمات قطعاً کمک می‌کند تا درکنار هم احساس ارزشمندی کرده، در مذاکره موفق بوده و به جامعه خود افتخارکنیم.

مهم‌ترین قانون ما درکادو طرح رضایت مشتری و ایجاد حس خوب  از یک خرید بی‌نظیر است و برای تحقق این هدف، در این مسیر به کمک شما نیازمند